loading

Mısır Turu

16-19 Nisan 2020 | Kesin Kalkış

Mısır Turu

Son 10 Kişi
885,00
835,00 / Kişi Başı
16-19 Nisan 2020
3 Gece 4 Gün
İstanbul Çıkışlı
Uçak ile Ulaşım
‘’Dilerseniz rezervasyonunuzu telefondan da tamamlayabilirsiniz.’’

1.Gün16 Nisan Perşembe

İstanbul - Kahire

 

 

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali Giden Yolcu Salonu "HUZURLU SEYAHAT - THY" bankosunda 04:00’da buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK690 seferi ile 06:35'te Kahire’ye uçuyoruz. Varış: 07:50. Varışta rehberimiz tarafından karşılanmanın ardından Kahire turumuzda dünyanın 7 harikasından biri olan Giza PiramitleriKeops PiramidiKefren Piramidi ve Mikerinos PiramidiSfenksPapirüs Müzesi, bulundurduğu eserler bakımından dünyanın en ünlü ve en zengin müzelerinden biri olan ayrıca 5000 yıllık tarihe tanıklık eden Kahire MüzesiTahrir Meydanı (uzaktan)Kahire Kulesi (uzaktan)Nil Nehri üzerindeki Ruda ve Gezira AdalarıSelahaddin Eyyübi Kalesi, klasik Osmanlı mimarisi tarzında inşa edilmiş Kavalalı Mehmet Ali Paşa Camisi ve şehrin diğer önemli yapıları panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

2.Gün17 Nisan Cuma

Kahire 

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahire turumuzda Memlük eserlerinden Sultan Hasan MedresesiRufai Camisi, Afrika da ki ilk Türk mimarisi olan Tolunoğlu Mescidi, Mısır fatihi sahabe Amr bin As Camisiİmam-ı Şafii’nin KabriEl Ezher Camisi ve Hz. Hüseyin’in (Rh.A.) mübarek başlarının bulunduğu kabri ve Hz. Hüseyin Camisi’nin görülmesini müteakip Han Halil Çarşısı’nda serbest zamanın ardından Nil Nehri’nde tekne turu sırasında alacağımız akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

3.Gün18 Nisan Cumartesi

Kahire  - İskenderiye

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Kahire’ye yaklaşık 3 saat uzaklıkta olan İskenderiye’ye hareket ediyoruz. Akdeniz kıyısında bulunan ve Mısır’ın en büyük ikinci kenti olan İskenderiye aynı zamanda turizm açısından en önemli şehirlerinden biridir. İskenderiye şehir turumuzda İskenderiye Kütüphanesiİskenderiye Feneri’nin kalıntılarından yapılmış Kayıtbay KalesiMontaza SarayıEbu’l Abbas el Mursi Camisi, Kaside-i Bürde'nin yazarı İmam Busiri’nin Kabri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Kahire’ye dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde.

4.Gün19 Nisan Pazar

Kahire  - İstanbul

 

Otelde alacağımız kahvaltının ardından Firavun Köyü'nü geziyoruz. Gezimiz sonrası dönüş yolculuğu için Kahire Havalimanı’na doğru yola çıkıyoruz. Check-in ve pasaport işlemlerini müteakip THY’nin TK695 seferi ile 21:00'de İstanbul’a uçuyoruz. Varış: 00:10 (ertesi gün).

REZERVASYON DETAYLARI

Mısır Turu

3 Gece 4 Gün, Uçak ile Ulaşım

Tur Tarihi :

16.04.2020

Konaklama :

MISIR

Ulaşım :

Uçak ile Ulaşım

MISIR
1.Oda

2 Yetişkin

Toplam Tutar

Tek Çekim (Peşin)

840 TL
256 bit 256 bit şifreleme ile yüksek güvenlikli online alışveriş keyfi

Son Gezdiğiniz Turlar

Benzer Turlar